Poctivá remeselná výroba, dôraz na kvalitu a detail

Postele SHARKY sú vyrábané ručne, aby mohli splniť predstavu o ideálnom spánku. Pretože posteľ nie je len kus nábytku, je to miesto, kde trávime tretinu života. Produktový dizajnér NESIA Jakub Cvitkovič nám porozprával, na čo myslieť pri jej výbere.

„Pýtame sa na výšku spania, úložný priestor, výšku a hrúbku čela postele, nožičky, poťahy, prešívanie, dizajn bytu či spálne a na veľa detailov, ktoré nám pomôžu navrhnúť posteľ, ktorá bude pre svojho majiteľa dokonalá.“ Alebo si môžete vybrať z ponuky už navrhnutých postelí, medzi ktorými je aj pár dizajnérskych klenotov. Nájdete medzi nimi minimalistické, ale aj také, ktoré pripomínajú umelecké dielo.

Ako spíte a koľko vážite? Výber matraca je základ

Prvá otázka, na ktorú sa produktový dizajnér opýta, je tvrdosť matraca. Nejde pritom len o pohodlie, ale aj zdravie. Pri problémoch s chrbticou je matrac nesmierne dôležitý – správnym výberom si dokážete zlepšiť nielen spánok, ale aj zmierniť bolesti. Pri jeho výbere je dôležité aj to, v akej polohe spíte a aká je vaša váha. Napríklad ak spíte na bruchu, lepší je tvrdý matrac. O výbere sme napísali samostatný blog.Na výber máte z mnohých typov poťahov a fariebTyp aj výška nožičiek sú voliteľné

„Ich škála je široká. Materiály môžu byť od jednoduchých penových cez prírodne vyskladané matrace z latexu, kokosového vlákna, bio bavlny či konopného vlákna, až po luxusné s veľmi obľúbenými taštičkovými pružinami, ktoré zaručujú rovnomerné rozloženie tlaku,“ vysvetľuje Jakub Cvitkovič.

V ponuke NESIA sú matrace z mimoriadne kvalitných materiálov ako organická bavlna, merino vlna, kokosové vlákno či rastlinná vláknina. Od mäkkých až po tvrdé, od rozmeru 80 centimetrov po dvesto.

Posteľ Diana vyrobená na mieru

Posteľové trendy: V čalúnení vedie zamat

„Trendy smerujú k jednoduchosti a minimalizmu. Veľmi obľúbenými sú jednoduché postele pozostávajúce z čalúnených kaziet, ktoré môžu byť doplnené o lampy alebo nočné stolíky. Z ponuky NESIA sú to napríklad postele Greta, Greta W, Christy. Obľúbené sú a postele s takzvaným vťahovaným šitím alebo mohutným čelom. Sem patria postele Cheryl, Diana a Marry. Medzi obľúbené poťahy patria mäkké zamatové látky, ktoré dodajú luxusný vzhľad.“ Ponuka látok v NESIA je mimoriadne široká a môžete si vybrať nespočet materiálov, štruktúr a, samozrejme, farieb.Posteľ na mieru Greta WPosteľ na mieru Cheryl

„Do postele sa dá aj všeličo ukryť. Dokonca aj do tej, ktorá je na nožičkách. Úložné priestory sú súčasťou návrhu a je na klientovi, akú dôležitosť im priradí,“ hovorí Jakub Cvitkovič. Produktoví dizajnéri NESIA vám radi pomôžu aj s dotvorením atmosféry a celkového dizajnu spálne. Poradia s nočnými stolíkmi, lampami, vankúšmi a ďalšími dekoráciami. S vašou pomocou vytvoria miesto, kam sa budete večer tešiť.

Na našich kolegov sa môžete obrátiť v každom našom štúdiu na Slovensku – v BratislaveKošiciach aj Banskej Bystrici. K dispozícii vám sme aj telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu.

Share

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *