Náš celý príbeh

Myšlienka o výrobe nábytku nás sprevádzala už dlhé roky. Vždy nás fascinovala vôňa dreva, ktorá je s touto prácou úzko spätá. Slovo dalo slovo a z tejto vízie začala postupne stávať aj úžasná skutočnosť. Dnes vyrábame nábytok na mieru v Nitre.

Na začiatku sme sa ale spojili ako dvaja dlhoroční rodinní priatelia, ktorých sprevádzala tá istá cesta a cieľ. Prebehlo medzi nami množstvo rozhovorov a stretnutí, ktorých súčasťou boli aj rôzne akcie a výstavy. V súčasnosti sa poznáme už viac ako 15 rokov. Každý sme mali v minulosti isté skúsenosti s drevom, a tak sme si povedali, že sa nakoniec oficiálne zjednotíme. Vedeli sme, že začiatky bývajú náročné, preto sme hneď netlačili na pílu, ale celému procesu sme spočiatku dávali voľný priebeh.

Začínali sme s vyhľadávaním tých najvhodnejších priestorov a technológií pre našu výrobu. V rámci Slovenska sme navštívili rôzne prevádzky v niekoľkých mestách. Patrili sem napríklad Malacky, Galanta, Šamorín, Slovenská Ľupča, Bratislava, Saliby, Diakovce a Nitra. Po zhodnotení všetkých faktorov, kritérií a rozmerov jednotlivých hál, sme sa rozhodli pre jednu konkrétnu prevádzku v Nitre. Daný priestor sme prispôsobili svojim potrebám a nakúpili doň špičkové technológie, povestné rakúskou kvalitou.

vyrobna hala pred vyrobna hala po
Ľubomír
Ústretový, aktívny a zodpovedný majiteľ, ktorý vám s radosťou poradí v každom smere. Jeho praktické skúsenosti a profesionalitu ocenilo už množstvo zákazníkov.
Richard
Zbehlý, talentovaný a technicky zdatný majiteľ, ktorý má každý detail plne pod kontrolou a urobí pre vás všetko, čo bude v jeho silách. Všestranný odborník, ktorý presne vie, čo robí.

Prečo sme sa rozhodli pre názov SHARKY WOOD DESIGN?

Ľuba volajú kamaráti familiárne FARKY. A keďže okrem výroby nábytku nás spája aj náš srdcový koníček v podobe hĺbkového potápania a v mori sme sa stretli už s niekoľkými žralokmi, veľmi rýchlo vznikol nášmu srdcu blízky názov – SHARKY. V anglickom jazyku sme chceli aj naďalej pokračovať, preto sme na základe toho k SHARKY doplnili spojenie WOOD DESIGN. Naše logo bolo navrhnuté tak, aby vystihovalo žraloka (v podobe jeho symbolickej plutvy) s kombináciou dreva (pre ktoré sú typické jeho krásne prírodné letokruhy).

Samotnú výrobu sme oficiálne spustili začiatkom leta 2021. Úlohy vo firme sme si nijako striktne nedelili, nakoľko sme k celému procesu postupovali prirodzene a spoločne. Môžeme však povedať, že Ľubo sa prevažne venuje kresleniu 3D návrhov nábytku, objednávaniu materiálov, dodávaniu samotného nábytku. Na starosti má aj komunikáciu s klientmi a tvorbu podkladov pre ekonomické účely. Richard je taktiež spolumajiteľ firmy, pričom sa zameriava predovšetkým na technologické spracovanie nábytku a správne fungovanie samotných strojov. Okrem toho tiež komunikuje s klientmi, kontroluje zamestnancov, chystá materiály a všetky sporné záležitosti vo výrobe vyrieši ihneď na mieste.

Naši zamestnanci sú takisto veľmi dôležitou a neoddeliteľnou zložkou tímu. Ich zodpovednosťou je skenovanie a kontrola materiálov, manipulácia s vyrobenými časťami nábytku, jeho finálne hraňovanie, či samotná montáž na mieste realizácie. A čo je úctyhodné, nezabúdajú ani na poriadok pri práci. Pochvalné slová od klientov to len potvrdzujú. Sú nadšení z ich poriadkumilovnosti v rámci montáže, ale aj v rámci výroby. Mnoho klientov sa k nám príde pozrieť priamo do výroby a nestačia sa čudovať. Vidia poriadok, doslova ako v obývačke. Preto sa ich nebojíme poslať samých priamo k zákazníkovi. Vieme, že sa na nich môžeme v každom smere spoľahnúť a vždy po sebe nechajú tú najlepšiu vizitku.

Práca s drevom je naša vášeň a záľuba, preto by sme do budúcnosti chceli rozšíriť aj náš skladový systém, výrobné priestory a nové technológie. Postupne sa začneme venovať aj malým bytovým priestorom, dizajnovým kúskom, štýlovým modelovým radom, masívnemu nábytku a ďalšie nápady si nechávame ako prekvapenie pre vás.

Poďme vyrobiť nový nábytok

Slide «Suspendisse condimentum scelerisque enim
tincidunt feugiat. Vestibulum ultrices
imperdiet augue»
We follow the trends

of world interior design and
bring them to reality