1. Návrh a vizualizácia

Kuchyňa predstavuje jeden z najdôležitejších bodov interiéru domu, resp. bytu, ktorý je pre spokojné fungovanie domácnosti skutočne neodmysliteľný. Pokiaľ v nej zvyknete tráviť aj niekoľko hodín denne, je potrebné vopred tomuto priestoru venovať skutočne špeciálnu pozornosť.

 

Podobne tak urobila aj rodina z Malinova, ktorá mala o vysnívanom interiéri kuchyne a priľahlých priestorov jasnú predstavu. Spoločne sme si prešli ich vízie a myšlienky o ich obľúbenej miestnosti, ktoré sme neskôr pretvorili do digitálneho návrhu. Cieľom tohto projektu bol moderný dizajn skombinovaný s teplými drevenými prvkami, pričom kuchynský priestor bol zameraný predovšetkým na jeho samotnú funkčnosť.

 

Okrem tejto miestnosti sme rodine realizovali aj návrh chodbového priestoru, ktorý krásne ladil k ostatným miestnostiam interiéru a dotváral tak ucelený a elegantný dojem. Zamerali sme sa predovšetkým na hlavnú chodbovú skriňu a šatník, vedľa ktorého sme navrhli efektívny odkladací priestor s poličkami.

2. Výroba a realizácia

tmava kuchyna na mieru nitra

Po schválenom návrhu sme sa s radosťou pustili do samotnej realizácie. Začali sme u nás vo výrobe, kde sa z vízie postupne stávala realita. Počas celej doby sme vychádzali z  presnej predstavy majiteľov, nakoľko sme v rodinnom dome všetok nábytok navrhovali a vyrábali na mieru. Každý centimeter tu mohol v konečnom dôsledku zavážiť, preto naša precíznosť a presnosť bola kľúčová. U nás v dielni sme teda vyrobili želaný nábytok a následne si ho pripravili na budúcu montáž.

 

Pri samotnej realizácii sme sa spoločne s majiteľmi len utvrdili v tom, že kráčame správnou cestou a konečný výsledok bude skutočne stáť za to. V kuchynskom priestore pôsobí kombinácia elegantnej tmavej farby s drevom veľmi zážitkovým a moderným dojmom, v ktorom sa domáci budú cítiť naozaj príjemne.

 

Do chodbového priestoru sme zvolili kombináciu sivej farby a dreva, kvôli celkovému presvetleniu miestnosti. Hlavnú skriňu sme zrealizovali v prevládajúcej štýlovej sivej farbe, pričom stredný priestor na prezúvanie sme dotvorili  presne na pohľad sadnúcim vybraným drevom. Šatník sme osádzali v čisto drevenej podobe, no a priestor na odkladanie resp. jednotlivé poličky sme sa rozhodli zharmonizovať opäť so sivou a drevenou tak, aby sa hodili ku každému detailu v miestnosti a komplexne zjednotil celý priestor.

Celková spokojnosť so všetkým vyrobeným nábytkom.  S firmou bola bezproblémová komunikácia a ústretový prístup aj pri dodatočných úpravách po prvotnej kalkulácii. Rýchla výroba a dodanie pri dostupnosti materiálov. Čistota pri montáži nábytku.

Mária Pirč
Malinovo

Galéria

Slide «Suspendisse condimentum scelerisque enim
tincidunt feugiat. Vestibulum ultrices
imperdiet augue»
We follow the trends

of world interior design and
bring them to reality