1. Návrh a vizualizácia

Hovorí sa, že detská radosť je tá najúprimnejšia, a to sa nám v rámci našej ďalšej realizácie v Nitre hneď niekoľkokrát potvrdilo. 😊 Žiaci zo základnej školy totiž neskrývali svoju radosť z novej relaxačnej zóny – vyvýšeného pódia, ktoré sme pre nich v jednej konkrétnej triede zhotovili.

 

V 3D návrhu sme sa sústredili na to, aby sme šikovne a prakticky využili dostupný priestor v triede. Zvolili sme preto pevnú poschodovú konštrukciu, ktorú sme obohatili masívnym zábradlím a schodmi. Dominantou celej realizácie však boli dizajnové lamely a vstavané skrinky pod pódiom, ktoré sme zladili do jednotného dekoru.

 

Moderné relaxačné pódium malo za úlohu zväčšiť, oživiť a zároveň zútulniť bežný priestor, v ktorom by sa žiaci cítili komfortne a pohodlne. Pódium sme navrhli tak, aby bolo v každom smere bezpečné a na záver sme ho navyše vylepšili LED osvetlením z vrchnej aj spodnej časti konštrukcie.

 

2. Výroba a realizácia

Výroba relaxačného pódia sa skladala z niekoľkých etáp. Ešte pred realizáciou sme si samotný návrh dôkladne odkomunikovali s vedením školy, ktorého ideou bola takáto zóna, a  ktoré nám relaxačné pódium s veľkým nadšením odsúhlasilo. Samotnú kovovú konštrukciu sme po pripravenom návrhu dali zrealizovať nášmu stálemu a profesionálnemu partnerovi, ktorý odviedol skvelú prácu.

 

Medzičasom sa náš SHARKY tím pustil do výroby všetkých potrebných lamiel, zábradlia, schodov a vstavaných skriniek, ktoré boli súčasťou dolnej časti projektu. Ako sme spomínali vyššie, tak zábradlie a schody sme vyrábali z masívu, preto sme drevo na záver detailne ošetrili a nalakovali.

 

Spodné vstavané skrinky sme vyrobili na mieru spolu s kovovými nožičkami. Vnútorná časť skriniek disponuje rozsiahlym úložným priestorom pre školské potreby detí a pedagógov,  vonkajšia časť zahŕňa praktické poličky. Bezpečné a pevné lamely v drevodekore a LED podsvietenie dodali celej konštrukcii a napokon aj celej triede, moderný nádych, šmrnc a útulnú atmosféru.

 

Relaxačné pódium v triede úprimne potešilo každé dieťa, čo nás nesmierne teší a samozrejme sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou takého krásneho projektu. Ak sa vám páči táto realizácia, nezabudnite ju podporiť aj na našich sociálnych sieťach Facebook, Instagram, TikTok a YouTube. 😊

Galéria

Slide «Suspendisse condimentum scelerisque enim
tincidunt feugiat. Vestibulum ultrices
imperdiet augue»
We follow the trends

of world interior design and
bring them to reality