1. Návrh a vizualizácia

navrh kniznice

Podkrovné byty sú veľmi špecifickým priestorom, ktorý si vyžaduje množstvo nápadov a kreatívne myslenie, a to hlavne počas jeho zariaďovania. Pre tento druh bytov sú charakteristické predovšetkým šikmé steny, ktorým je potrebné sa v každom smere prispôsobiť.

 

Z tohto dôvodu si obyvatelia celkový dizajn v interiéri nevedia častokrát predstaviť. A práve v tom momente volajú na pomoc šikovných stolárov. V rámci bytovej obhliadky sme si vymerali potrebné rozmery pre knižnicu a skrinku pod TV. Následne sme začali pracovať na digitálnom návrhu, ktorý nám majitelia neskôr schválili.

 

Nábytok bol navrhovaný v rámci jednej miestnosti. Konkrétne sa jednalo o obývaciu miestnosť, pre ktorú sme zhotovili nasledujúci grafický 3D návrh v galérii. Knižnicu sme poňali v prírodnom a zároveň okúzľujúcom dizajne, pričom vizualizácia skrinky pod TV a dizajnového písacieho stolíku bola navrhnutá výlučne v pôvabnom čiernom dizajne podľa vkusu majiteľov.

2. Výroba a realizácia

nabytok na mieru kancelaria

Vo výrobe sme nemali najmenšie pochybnosti či komplikácie. Odsúhlasený návrh sme po častiach vyrobili na mieru a samozrejme sme ho následne previezli v neporušenom stave na miesto realizácie. Tešili sme sa na finálny výsledok.

 

V obývacej izbe sme postupne (doslova skrutku po skrutke) namontovali jednotlivé časti nábytku. Podkrovnú knižnicu sme navrhli a zrealizovali s pútavým úložným priestorom a svetlým drevodekorom. Následne sme sa pustili do realizácie veľmi praktickej závesnej skrinky v trendy tmavých odtieňoch a dizajnového písacieho stolíku so zásuvkami a na mieru vyrobenými kovovými nožičkami.

 

Výsledný efekt sa majiteľom veľmi páčil. Podľa nášho názoru sa vybraná knižnica výborne vyníma na svojom mieste. Na záver môžeme povedať, že nábytok vznikol aj práve vďaka takýmto špecifickým priestorom, v ktorých je nábytok na mieru najlepším riešením.

Galéria

S prístupom, aj dodaným nábytkom zo Sharky Wood sme maximálne spokojní. Firma z pohľadu dizajnu do detailov vyhovela našim špecifickým požiadavkám. Mimoriadne oceňujem premyslené zhotovenie, v ktorom nevidieť žiadne nedokonalosti a tiež dôslednosť a trpezlivosť stolárov pri monžtáži, ktorá nebola vôbec jednoduchá. Určite odporúčam!

Jakub Cupka
Nitra

Slide «Suspendisse condimentum scelerisque enim
tincidunt feugiat. Vestibulum ultrices
imperdiet augue»
We follow the trends

of world interior design and
bring them to reality